Hľadajte najekonomickejšie lety

Brazília Brasília

Dovolenka Brazília Brasília


Brazília, hlavné mesto Brazílie, je zaujímavé miesto, ktoré ponúka množstvo aktivít pre turistov a návštevníkov z celého sveta. Toto mesto doplňujú bohatá kultúra, rozmanitá kuchyňa a rôzne zábavné aktivity, ktoré ho robia ideálnym miestom pre dovolenku.

Prvým krokom k začiatku vašej dovolenky v Brazílii je let na letisko Brasília International Airport, ktorého vzdialenosť od centra mesta je asi 15 km. Z letiska sa dostanete do mesta rôznymi spôsobmi, vrátane verejnej dopravy, taxíkov alebo prenájmu áut.

V Brazílii je mnoho miest, ktoré si môžete pozrieť, ale Brasília má oproti iným miestam niečo osobitné. Prechádzajte sa po uliciach mesta a obdivujte jeho architektúru a moderné budovy, ktoré sa zdajú byť takmer nadprirodzené. Klenotom mesta je bezpochyby Katedrála Nossa Senhora Aparecida alebo Katedrála svätej kniežnej, ktorá je jednou z najvýznamnejších budov v Brazílii. Táto katedrála pôsobí na prvý pohľad ako obyčajný betónový kváder, ale jej vnútorná architektúra s fascinujúcimi sklenenými mozaikami, ktoré sa podobajú organickému brlohu, vás prekvapia.

Nie je nič ako relaxovanie na pláži a Brazília má množstvo nádherných pláží, ktoré sa vyhovujú pre všetky typy cestovateľov. V San Sebastian a Natal vás očarí jemný biely piesok a tyrkysová voda, zatiaľ čo v Rio de Janeiro nájdete najznámejší podpis Brazílie – Copacabana. Okrem pláží si môžete užiť aj rannú prechádzku na trhu a ochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojou rozmanitosťou a chuťou.

Pre tých, ktorí sa radi zoznamujú s miestnou kultúrou, by ste nemali vynechať návštevu muzea. V Brazílii nájdete množstvo múzeí, ktoré ponúkajú rôzne výstavy, od histórie po vedy a umenia. Niektoré z tých najznámejších zahŕňajú Museu Nacional, Muzeum Republiky a Muzeum umenia Brasília.

Pre cestovateľov, ktorí chcú vidieť Brazíliu z iného uhla, by ste nemali vynechať návštevu národného parku Chapada dos Veadeiros. Tento park sa nachádza v strede Brazílie a ponúka prekrásne scenérie v podobe vodopádov, jaskýň a stezky ktorými sa dostanete k najkrajším vyhliadkovým bodom.

Dovolenka v Brazílii ponúka množstvo aktivít a skúseností pre turistov a návštevníkov. Od jej krásnych pláží po množstvo umenia a kultúry v meste, Brazília je určite miesto, kde si môžete užiť skvelú dovolenku.


Letenka Brazília Brasília


Brazília - krajina s nekonečnými možnosťami. To je presne to, čo vás čaká pri návšteve tohto pohodového letoviska na juhu Brazílie. Letenka do Brazílie a návšteva jej hlavného mesta Brasílie je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť krásu a jedinečnosť tohto fascinujúceho kúsku sveta.

Brasília je mestom, ktoré sa vyvíjalo a rástlo vo väčšine vojnového obdobia a prvá jeho stavba bola dokončená až v roku 1960. Jeho architektúra je nezvyčajná, pretože v poslednej dobe prebiehal projekt rekonštrukcie, ktorý zachoval jeho klasickú architektúru a pridal mu nové prvky.

Mesto Brasília sa nachádza na rovinnom území, okolo ktorého sa nachádza najväčší dažďový prales na svete. Okrem toho mesto hostí mnoho kultúrnych podujatí, kde môžete zažiť najlepšie z brazílskej hudby, gurmánskej kuchyne a starého mestského života. Asi najznámejšou stavbou v meste sú dva moderné mrakodrapy - kancelárie a obytné budovy. Tie majú tvar písmena H a prichádzajú s viac ako 2000 apartmánmi a kancelárskymi miestnosťami.

Po niekoľkých mesiacoch môžete prísť na to, že v Brasílii nie sú toľko turistických atrakcií, ako v iných brazilských mestách. V každom prípade je to však čarovné a príjemné miesto na prechádzky po svojich uliciach a náučných chodníkoch. Nechýba tu však ani množstvo tradičných obchodov s modelmi áut, ručnými výrobkami či klobúky pre každého turistu. Majú tiež veľmi dobrú reštauráciu s miestnou kuchyňou, kde si môžete vychutnať mnohé kulinárske zážitky z Brazílie.

Celkovo, Brazília a Brasília sú nádhernými a nezvyčajnými miestami, ktoré ponúkajú návštevníkom pocit pokoja, harmónie a pohody. Preto sa nebojte utekať od ruchu a stresu veľkomiest a vyrazte do Brazílie - zažívať západy slnka na najlepších plážach, objavovať najlepšie parky a národné parky s množstvom exotických zvierat. A hlavne, nezabudnite si naplánovať cestu do Brasílie a sžiť sa s jej jedinečnou atmosférou.


Počasie Brazília Brasília


Brazília, hlavné mesto Brazílie, leží v stredozápadnej časti krajiny v regióne zvanom Planalto Central. Toto mesto je jedným z najteplejších miest Brazílie a má taktiež pomerne suché počasie.

Brazília má subtropické podnebie s teplotami sa pohybujúcimi sa medzi 20°C až 30°C počas celého roka. Najteplejšie mesiace sú december, január a február, kedy sa teploty často dostávajú až na 30°C. Najchladnejšie mesiace sú jún a júl, kedy teploty klesajú na približne 17°C.

Brazília má dve ročné obdobia - suché a dažďové. Suché obdobie trvá od kvetna do septembra a počas tohto obdobia môže byť veľmi suché až do extrémov. Na druhej strane, dažďové obdobie v Brazílii začína v októbri a trvá až do apríla. Počas tohto obdobia sa musí obyčajne počítať s častými a silnými búrkami, ktoré prinášajú veľké množstvo zrážok.

Hoci sa môže zdať, že Brazília má celoročne veľmi teplé počasie, môže byť aj pomerne chladno v noci. V noci môžu teploty klesnúť na 10°C až 15°C, čo sa môže zdať veľmi chladné v porovnaní s teplotami v päťdňovom období.

Vzhľadom na to, že Brazília leží v tropickom pásme, môže byť veľmi horúce a vlhké počasie pomerne obvyklé. Napriek tomu je toto mesto jedným z najsuchšieho hlavného mesta v juhoamerickom kontinente.

Celkovo je počasie v Brazílii veľmi príjemné a vhodné na mnoho vonkajších aktivít. Ak plánujete navštíviť toto mesto, odporúčame vám mať vždy pri sebe dostatok vody, aby ste sa vyhli dehydratácii. Ďalej vám odporúčame mať so sebou náhradné oblečenie, aby ste boli pripravení na rýchle zmeny počasia a silné búrky.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Brasília


Najčastejšie otázky týkajúce sa Brazílie a odpovede:

1. Čo je hlavným mestom Brazílie?
- Hlavným mestom Brazílie je Brasília.

2. Aké je počasie v Brazílii?
- V Brazílii existuje množstvo klimatických podmienok, od vlhkého tropického klimatu v Amazonskej džungli až po suchý hornatý región v severovýchodnej časti krajiny.

3. Aký je oficiálny jazyk Brazílie?
- Oficiálny jazyk Brazílie je portugalčina.

4. Aké sú hlavné atrakcie Brazílie?
- Hlavné atrakcie Brazílie zahŕňajú rôzne pláže, kultúrne pamiatky a historické miesta, ako aj Amazonskú džungľu a futbalové štadióny.

5. Aká je populácia Brazílie?
- Populácia Brazílie sa odhaduje na viac ako 210 miliónov ľudí.

6. Kde sú najznámejšie pláže Brazílie?
- Niektoré z najznámejších pláží v Brazílii sa nachádzajú v Riu de Janeiro a Buzios.

7. Aké sú tradičné jedlá Brazílie?
- Tradičné jedlá Brazílie zahŕňajú feijoada, bob s masom, pão de queijo, syrové rožky a brigadeiro, čokoládové guľôčky.

8. Kedy sa v Brazílii slávia karnevaly?
- Karnevaly sa slávia v Brazílii počas obdobia pôstu, zvyčajne v mesiaci február, ale dátum sa každý rok mení.

9. Aké sú symboly Brazílie?
- Hoci existuje mnoho symbolov Brazílie, zvyčajne sa uznáva brazílska vlajka a státny znak, rôzne druhy exotických zvierat a futbal.

10. Ako sa nazývajú miestni obyvatelia Brazílie?
- Miestni obyvatelia Brazílie sa nazývajú Brazílčania.


Ubytovanie Brazília Brasília


Brazília, hlavné mesto Brazílie, je jedným z najdôležitejších a najväčších miest v Latinskej Amerike. Toto mesto je vyše polovice storočia a je pomaly indikatívne aj pre celú krajinu. Brazília je bohatá na kultúru, históriu, architektúru a prírodné krásy. Chcete sa o tomto mieste dozvedieť viac? Potom pokračujte v čítaní a zistite viac o ubytovaní v Brazílii.

V Brazílii si môžete vybrať z množstva rôznych druhov ubytovania. Nájdete tu klasické hotely, penzióny, hostelové ubytovanie alebo tiež luxusné rezorty. Takéto rôznorodé ponuky ubytovania vám umožnia nájsť si to, čo potrebujete, či už hľadáte predovšetkým komfort, alebo je pre vás dôležitý nižší rozpočet.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, Brazília ponúka niekoľko možností. Môžete si vybrať z množstva luxusných rezortov, ktoré ponúkajú kvalitné služby, spa a wellness, bazény a množstvo rôznych aktivít. Napríklad St. Regis Bal Harbour Resort je asi najluxusnejší hotel v Brazílii, a ponúka svojim hosťom neuveriteľne komfortné ubytovanie.

Novotel Brasília Jedná sa o skvelé miesto na pobyt v tichom a pokojnom okolí hlavného mesta. Hotel ponúka hospitálnu atmosféru, výhľady na mesto a veľa rôznych atrakcií. Jeho položenie v blízkosti katedrály Brasília a iných hlavných turistických miest znečisťuje príťažlivosť tohto miesta.

Možno vás lákajú skromnejšie hotely, či už pre ich nižšiu cenu alebo pre jednoduchosť. V takom prípade sú pre vás ideálne penzióny a hostely. Hostely a penzióny v Brazílii sú prevažne v centre a ponúkajú prijateľné ceny a služby. Na webe booking.com a homeaway nájdete množstvo Malých, útulných hotelov s priateľskými cenami a kvalitným ubytovaním.

Ubytovanie v Brazílii je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s miestnymi obyvateľmi a spoznať miestne kultúry. Brazília vás zaručene okúzli svojou kultúrou, zvyklosťami a podnebím, a zároveň vám poskytne komfort a pohodu v ubytovaní. Množstvo rôznych druhov ubytovania vám umožní si vybrať to, čo vám najlepšie vyhovuje a za príjemnú cenu. V každom prípade Brazília určite za vašu pozornosť stojí.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky