Hľadajte najekonomickejšie lety

Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park

Letenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko ponúka množstvo miest, ktoré stoja za návštevu. Ak sa zaujímate o prírodu a chcete sa vydať na výlet spojený s turistikou, určite by ste nemali vynechať návštevu Belovezhskej pushchy - jediného prírodného parku Bieloruska, ktorý je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Belovezhska pushcha sa nachádza na hranici Bieloruska a Poľska. Pokrýva až 1500 km² a je domovom unikátnych druhov rastlín a živočíchov. V parku žijú bizóny, medvede, vlky, rysy, srnky a mnoho ďalších druhov. Vďaka svojej jedinečnosti bola Belovezhska pushcha zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Návšteva Belovezhskej pushchy sa neobmedzuje len na turistické prechádzky. Najznámejšou časťou parku je starobylý les, ktorý nájdete v jeho strednej časti. Mnohé z týchto stromov majú stovky rokov a sú autentickým zdrojom histórie a kultúry Bieloruska.

K dispozícii sú rôzne trasy pre turistov. Pre tých odvážnejších je možné prejsť sa na koči po parku a vidieť tak nevídanú krajinu zo zblízka. Pre tých, ktorí sa trpia výškou, je k dispozícii prehliadka parku z vtáčej perspektívy pomocou lanovky. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek aktivitu, určite budete mať neobyčajné zážitky.

Ak si plánujete návštevu Belovezhskej pushchy na určitý termín, určite si pripravte dostatok času na to, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo park ponúka. Najlepšie je vybrať sa sem v lete, keď sú dni dlhé a návštevnosť parku je vysoká. Okrem toho tu nájdete aj mnoho upokojujúcich jezír a nádrží, ktoré sú ideálne na plávanie a slnenie sa.

Ak sa chystáte na návštevu Bieloruska, určite nevynechajte návštevu Belovezhskej pushchy. Je to skutočne jedinečné miesto, ktoré vám umožní objaviť krásu prírody, ktorá je v súčasnosti bežne nedostupná. S touto návštevou si určite nazbierate množstvo krásnych spomienok a zážitkov.


Počasie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko je krajina v strednej Európe, ktorá sa vyznačuje nekonečnou prírodou, kvetúcou faunou a hlbokou históriou. Medzi jej najkrajšie miesta patrí Belovezhskaya Pushcha National Park, ktorý predstavuje výnimočný komplex prírodných a historických pamiatok.

V parku je možné nájsť veľké množstvo rôznych druhov rastlín a zvierat. Lesy parku sú domovom pre hady, jeleňov, rysy, medvede a divé prasiatka. Okrem toho sa v parku vyskytuje množstvo rastlín, ako sú stromy, trávy a kvety.

Počasie v parku sa líši v závislosti na ročnom období. V zime sú teploty často pod -20 ° C, čo robí z parku zaujímavé miesto pre zimnú turistiku. Na jar a na jeseň sa počasie mení, a vznikajú podmienky pre pozorovanie migrujúcich vtákov, ale aj na jazdenie na bicykli alebo na peších túrach.

Leto je obdobím, kedy je park najrušnejší. Teploty sa dostávajú až do 25 °C a na návštevníkov čakajú rôzne akcie, ako sú napríklad lyžovanie na tráve, jogging, alebo kúpanie v prírodných jazerách.

Ak chcete navštíviť Belovezhskaya Pushcha National Park, je potrebné venovať pozornosť počasiu a zvoliť si vhodný termín pre svoju návštevu. Pre turistov sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti: od kempovania až po hotely. Turistické trasy sú dobre označené a umožňujú návštevníkom prezrieť si drobné zvieratá a flóru.

V Belovezhskaya Pushcha National Park sa skrýva jedinečné prostredie, kde môžete na vlastné oči vidieť, ako sa potkany bavia v prírode, alebo počkať, kým sa niektoré z divých zvierat ukáže. Je to určite miesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť, a návšteva, ktorú nikdy nezabudnete.


Dovolenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko sa môže pochváliť jedným z najkrajších národných parkov v Európe – Belovezhskaya Pushcha. Tento park má rozlohu takmer 1500 km² a zahrnuje tak bieloruské, ako aj poľské územie. Nachádza sa na západnom okraji Bieloruska, kde hranice s Poľskom tvorí rieka Bug.

Národný park Belovezhskaya Pushcha je jedným z mála miest, kde môžete vidieť pôvodné evropské biele zvery - losy, bizóny, rysy a vlky. Okrem toho tu rastú staré, obrovské, divoké a neporušené jedľové a dubové lesy, ktoré sú domovom pre množstvo iných druhov zvierat a rastlín.

Pre turistov, ktorí chcú stráviť nezabudnuteľnú dovolenku v Bielorusku, je národný park Belovezhskaya Pushcha ideálnym miestom. V parku sú k dispozícii mnohé turistické trasy, ktoré vás zavedú do rôznych častí parku. Na začiatku každej trasy je dobre naučiť sa základné pravidlá, najmä keď ide o vstup do bizona. V parku je dostupný aj sprievodca, ktorý vám predstaví rôzne druhy zvierat a rastlín a vysvetlí vám, ako si vychutnať prírodu bez toho, aby ste ju znehodnotili.

Jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest pre turistov je velký starý dub, ktorý sa nazýva "Car Dušes". Dub je starý viac ako 900 rokov a jeho obvod meria až 7,5 metra. Tento monumentálny strom je najstarší v parku a považuje sa za symbol národného parku Belovezhskaya Pushcha.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v parku je rezervácia bizónov. Je to dobre strážená oblasť, kde sa bizóny hodia do prirodzeného prostredia masívneho lesa. Táto rezervácia je pre verejnosť prístupná a navštíviť ju môžete za asistencie skúseného sprievodcu. Bizóny, ktoré žijú v rézii, sú divokí a preto predstavujú obrovské nebezpečenstvo pre turistov a návštevníkov parku. Preto je tu potrebné sa pridŕžať všetkých pravidiel a postupov.

Celkové, park Belovezhskaya Pushcha ponúka turistom jedinečný zážitok, ktorý sa nenájde nikde inde. Okrem návštevy krásnych lesov a vidieť pôvodných zvierat, sa tu dá nájsť aj starodávne pamiatky a kultúrnu dedičinu obyvateľov. Tu môžete vidieť rôzne druhy rastlín a zvierat, ktoré sa nedajú vidieť nikde inde v Európe.

Výlet do Bieloruska je nezabudnuteľným zážitkom, kde si môžete užiť trocha dobrodružstva a zároveň prejsť brázdeným a fascinujúcim lesom, pozorovať zvierat v ich prirodzenom prostredí a spoznať históriu a folklór Bieloruska. Belovezhskaya Pushcha národné park je zrejme najlepším miestom, ktoré môžete navštíviť a užiť si prírodu a jej unikátne poklady.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


1. Čo je Belovežská Pushcha?
Belovežská Pushcha je národný park v Bielorusku, ktorý sa nachádza na hranici s Poľskom. Zahrnuje rozsiahlu plochu lesa, ktorý je domovom viacerých druhov zvierat, ako sú bizóny, jelene, medvede či vlky.

2. Kde sa nachádza Belovežská Pushcha?
Belovežská Pushcha sa nachádza v západnej časti Bieloruska, v blízkosti hraníc s Poľskom.

3. Aké zvieratá žijú v Belovežskej Pushche?
V Belovežskej Pushche žije množstvo zvierat, vrátane bizónov, jelenej jelenice, srnca, rysa, diviaka, vlka a medveďa hnědého.

4. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov Belovežskej Pushche?
Návštevníci Belovežskej Pushche môžu vykonávať rôzne aktivity, vrátane turistiky, cykloturistiky, rybolovu a lovu.

5. Aké sú otváracie hodiny Belovežskej Pushche?
Belovežská Pushcha je otvorená pre návštevníkov každý deň vrátane víkendov od 9:00 do 17:00 hod. V letných mesiacoch sa otváracie hodiny predlžujú.

6. Musím si zakúpiť vstupenku do Belovežskej Pushche?
Áno, na vstup do Belovežskej Pushche je potrebné si zakúpiť vstupenku.

7. Ako sa môžem dostať do Belovežskej Pushche?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Belovežskej Pushche, je autom alebo verejnou dopravou. V blízkosti národného parku sa nachádza niekoľko autobusových zastávok a parkovísk.

8. Môžem prenocovať v Belovežskej Pushche?
Áno, návštevníci môžu prenocovať v hoteli alebo kempoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti národného parku.


Ubytovanie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Belovezhskaya Pushcha National Park je jedným z najväčších a najstarších národných parkov na území Bieloruska. Park sa nachádza v oblasti Brest v blízkosti hraníc s Poľskom a patrí medzi mimoriadne cenné prírodné miesta Európy. Je to jedna z mála oblastí, kde sa ešte stále môže vidieť divoká príroda v celej svojej nádhere.

Ubytovanie v národnom parku Belovezhskaya Pushcha ponúka návštevníkom možnosť nasýtiť sa atmosférou nezhabanej prírody a jedinečným zážitkom z pobytu v srdci lesnej krajiny. V rámci parku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, a to od kempovacích miest a chát až po luxusné hotely.

Najviac sa návštevníci uprednostňujú pobyt v chatkách a bungalovoch, ktoré sú súčasťou lesného plánu. Sú vybavené potrebným zariadením a poskytujú návštevníkom príležitosť stráviť noc v srdci lesa. Navštíviť môžete aj niektoré hotely v blízkosti národného parku v mestách Kamjanec Podilskij alebo Brest.

Okrem ubytovania v národnom parku Belovezhskaya Pushcha ponúka aj možnosti príjemného stravovania a relaxu v blízkosti prírody. V parku sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičnú beloruskú kuchyňu, ako aj rôzne občerstvenie a nápoje.

Návštevníci, ktorí sa zaujímajú o aktívny oddych, môžu využiť rôzne zaujímavé aktivity, ktoré sú v Belovezhskaya Pushcha National Park k dispozícii. K dispozícii sú cyklistické trasy pre cyklistov všetkých úrovní a turistické trasy o rôznych náročnosti pre peších turistov. V zime sa tu otvára lyžiarske stredisko, kde si môžete užiť lyžovačku alebo snowboarding.

Celkovo, Belovezhskaya Pushcha National Park poskytuje návštevníkom jedinečný zážitok z pobytu v srdci nezhabanej prírody Bieloruska. Ubytovanie v národnom parku vám umožní stráviť príjemné chvíle v blízkosti prírody a zároveň si užiť rôzne aktivity a zaujímavosti, ktoré by mohli byť vhodné pre turistov všetkých vekových kategórií. Ak sa teda chystáte na dovolenku v Bielorusku, určite by ste nemali vynechať návštevu tohto národného parku a neváhajte rezervovať si svoje ubytovanie vopred.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky