Hľadajte najekonomickejšie lety

Arménsko Lastiver

Dovolenka Arménsko Lastiver


Arménsko je krajina, ktorá má veľmi bohatú históriu a kultúru. Má tiež nádherné prírodné scenériu a mnoho miest na prehliadanie a objavovanie. Ak hľadáte miesto, kde strávite kvalitný čas s priateľmi a rodinou, Arménske Lastiver by mohol byť tou správnou voľbou pre vás.

Arménske Lastiver je krásne údolie na severovýchode krajiny, ktoré sa nachádza asi 120 kilometrov východne od hlavného mesta Jerevan. Toto údolie sa vyznačuje nekonečným množstvom malých jazier a vodopádov, a je ideálnym miestom na turistiku a oddych.

Krásy Arménskeho Lastiver môžete zažiť počas celého roka. Svoju najvyššiu návštevnosť si zvykne užiť na jeseň, keď sa listnaté stromy sfarbujú do nádherných farieb a vôňa jesene sa mieša s príjemným chladom. Na druhej strane, mnoho turistov si oblúbiarménske leto, keď teploty dosahujú až do tridsiatok stupňov a umožňujú plavby po okolitých jazerách.

Pre tých, ktorí hľadajú trochu adrenalínu, v Arménskom Lastivere na nich čakajú zážitky s horolezectvom a vodnými športami. Môžu sa pohybovať po skalách a striekať vodu z vodopádov, alebo si urobiť piknik u jedného z mnohých malých jazier v údolí.

Okrem toho, kde sa tajomné jaskyne kadia von zvlnením vody. Na ceste okolo dojde k prírodu, ktorá pôsobí starobylom až dávno zabudnutom svete s nenápadnými zátišiami.

Ak ste aj vy unavený každodenným životom a potrebujete oddych, neváhajte navštíviť Arménske Lastiver. Je to miesto, kde si budete môcť vychutnať krásnu prírodu a nádherné scenérie a zároveň si oddýchnete od mesta a každodenného zhonu.


Ubytovanie Arménsko Lastiver


Ak hľadáte nádherné miesto na relax a oddych, ktoré je zároveň plné miestneho koloritu, mali by ste určite navštíviť Arménsko a zastaviť sa v malebnej dedinke s názvom Lastiver. Táto obec v Arménsku je známa hlavne pre svoje krásne prírodné scenérie a výborné ubytovanie pre turistov.

Lastiver je malá dedinka nachádzajúca sa v blízkosti veľkého mesta Dilidžan v provincii Tavuš. To je oblast plná lesov a kopcov s nádhernými výhľadmi. Ubytovanie tu je zvyčajne vo forme chatiek či apartmánov, ale môžete si vybrať aj z luxusnejších hotelov.

Lastiver má niečo pre každého. Okolie dedinky ponúka krásnu prírodnú scenériu, kam sa môžete vybrať na prechádzku alebo na turistiku a totálne si oddýchnuť od každodenného zhonu. Lastiver je obklopený krásnou pralesníckou krajinou, ktorá je plná prekrásnych vodopádov a jazeriek. Turisti, ktorí sa rozhodli navštíviť toto miesto, sa vrátia domov s novou energiou, ktorá im poskytne úľavu od každodenného stresu.

V podstate existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Lastiveru z Dilidžanu. Môžete si prenajať taxík alebo si prenajať auto, ak máte povolenie na jazdu. Najjednoduchšou cestou však býva prechádzka, ktorá trvá asi 2 hodiny a nepožaduje žiadne poplatky.

Ubytovanie v Lastiveri je k dispozícii pre každého. Miestne hotely a chatky sú zvyčajne cenovo dostupné a ponúkajú základné pohodlie pre turistov. Tu si môžete zvoliť medzi rôznymi druhmi ubytovania, v závislosti od vašich potrieb. V každom prípade však na vás čaká krásny a pokojný pobyt v nádhernom prostredí.

Celkovým verdiktom je, že Lastiver v Arménsku je miestom, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť, ak hľadáte romantické a pokojné miesto, kde si užijete krásnu prírodu a miestne kolority. V Lastiveri sa určite budete cítiť ako doma a nebudete sa chcieť vrátiť domov. Preto neváhajte a navštívte toto nádherné miesto v Arménsku ešte dnes.


Počasie Arménsko Lastiver


Arménsko, ako krajina s horskými masívami a veľkou nadmorskou výškou, je známe svojimi nezvyčajnými klimatickými podmienkami. Jeho rôznorodé geografické oblasti poskytujú rôzne podnebné podmienky, od subtropických dažďovo-lesných údolí až po polopúštnu krajinu. Jedným z najkrajších miest v Arménsku je lokalita Lastiver, ktorá sa nachádza na juhu Arménska a je obklopená vodopádmi a hustými lesovými porastmi.

Počasie v Lastiveri závisí od ročného obdobia. V lete sú teploty jemné a výplachy sú celkom bežné. Letné mesiace sú typicky veľmi suché, s veľmi málo zrážok a vysokou vlhkosťou. Mnoho obyvateľov a turistov sa v lete vyhýba horúčavám a návštevu Lastiveru plánuje na jar alebo na jeseň.

Jesenné mesiace sú v Lastiveri elegantné a príjemné. V septembri a októbri sú teploty menej horúce a dostatok dažďa pomáha lesom poskytnúť príjemné až asi 16 stupňov. Zimné mesiace, teda november až marec, sú obvykle dosť prísne, začínajú sa mrázom, snehom a odcudzenými cestami. Teploty môžu klesnúť až na mínus 10 stupňov, takže turisti by mali byť pripravení na chladné počasie.

Lastiver je známy aj svojou dynamickou a veľmi rýchlo meniacej sa klímy. Propagácia mesiaca vystrieda vo veľmi krátkom čase, takže čas návštevy musí byť veľmi dobre zvážený, ak sa turisti chcú vyhnúť extrémnym klimatickým podmienkam. No bez ohľadu na ročné obdobie, Lastiver poskytuje nádheru svojím horami, údoliami a vodopádmi, čo ju robí jedným z najkrajších miest v Arménsku.

Vzhľadom na veľmi jedinečné podnebie, ktoré sa mení v závislosti od ročného obdobia, návštevníci by sa mali navzájom poradiť, aby si zistili, ktoré obdobie je pre ich návštevu najvhodnejšie. Aj keď je k dispozícii mnoho informácií, ktoré pomáhajú pri plánovaní návštevy Lastiveru, partnerstvo s miestnymi cestovnými kanceláriami by pre turistov mohlo byť ešte prospešnejšie. Arménsko má veľa krás, ale Lastiver rozhodne patrí k najkrajším miestam v krajine, ktoré by turisti nemali prehliadať.


Letenka Arménsko Lastiver


Lastiver je prekrásne údolie nachádzajúce sa v Arménsku, ktoré je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľnú prírodu a krásne vodopády. Ak sa chystáte na dovolenku do Arménska a chcete objaviť nevedené kúty tejto krajiny, potom Lastiver je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať zo svojho zoznamu.

Ako sa dostať do Lastiveru?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Lastiveru, je letecky. Arménsko má mnoho letísk, ktoré spoľahlivo poskytujú prepravu z iných krajín. Našťastie pre nás, letenka do Arménska môže byť celkom dostupná a dokonca aj výrazne lacnejšia ako niektoré iné turistické krajiny.

Z Bratislavy sa do Jerevanu letia priame lety už za 100 eur a z Viedne za 200 eur. Po prílete do letiska v Jerevane je potrebné ísť do mesta a odtiaľ ďalej k autobusovej stanici. Z autobusovej stanice sú k dispozícii autobusové spoje do Díldizy, kde sa nachádza výchoziskové miesto pre túru do Lastiveru.

Túra do Lastiveru

Po príchode do Díldizy začína nezabudnuteľná túra do údolia Lastiver. Cesta do údolia sa však nezaobíde bez trochy namáhajúcich pretvárajúcich stúpaní a klesaní. Trasa je však dobre značená a je možné ju absolvovať s miernou fyzickou kondíciou a adekvátnou turistickou výbavou.

Cesta k údoliam Lastiver vedie pomedzi stromy a cez skalnaté strmé cesty. Vhodné topánky a ochranné oblečenie sú dôležité, pretože krajina počas chôdze ponúka prekrásne scenérie, ale aj niekoľko nebezpečných momentov. Počas prechodu sa vyplatí pamätať na pitný režim, pretože turistická trasa má približne 10 kilometrov a môže trvať približne 3 hodiny.

Po príchode do údolí Lastiver budú turisti odmenení prekrásnymi scenériami vodopádov a kaskád, ktoré sa nachádzajú vôkol nich, a to všetko v sebestačnom prostredí. V tomto prírodnom raji je možné tiež prenocovať, pretože v údolí Lastiver sa nachádza mini kemp s potrebnými zariadeniami.

Takto, letenka do Arménska môže byť skvelou investíciou do zážitkov a nezabudnuteľných momentov. Príroda v Lastiveri by mala byť na zozname každého, kto chce zachytiť krásu Arménska za každú cenu. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju letenku do Arménska ešte dnes a odíďte do údolia Lastiver, kde nájdete prírodný ráj na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Lastiver


Otázka: Kde sa nachádza Lastiver v Arménsku?
Odpoveď: Lastiver sa nachádza východne od Jerevanu, v horách Dilidžan v provincii Tavuš.

Otázka: Aké aktivity je možné robiť v Lastivere?
Odpoveď: V Lastivere je možné robiť turistiku po horách, jaskyniach a vodopádoch, ako aj kúpať sa v rieke a sledovať miestnych divých zvierat.

Otázka: Treba sa pripraviť na nejaké ťažké turistické trasy v Lastivere?
Odpoveď: Áno, niektoré trasy v Lastivere sú náročné. Preto by ste mali byť pripravení na dlhé a strmé výstupy a zostupy, ako aj na rôzne terény.

Otázka: Je v Lastivere možné prespať?
Odpoveď: Áno, v Lastivere je možné prespať v kempe alebo v chatke.

Otázka: Aká je najlepšia časť roka na návštevu Lastiveru?
Odpoveď: Najlepšia časť roka na návštevu Lastiveru je od jari do jesene, keď je príroda plná zelene a rieka má dostatok vody.

Otázka: Je potrebné mať nejakú turistickú výbavu na návštevu Lastiveru?
Odpoveď: Áno, je dôležité mať vhodné turistické oblečenie, obuv a batoh s dostatkom jedla a vody. Tiež je dôležité mať so sebou mapu, kompas a svietidlo v prípade, že sa v teréne stratíte.

Otázka: Aký je vstup do Lastiveru?
Odpoveď: Vstup do Lastiveru je voľný, ale je potrebné platiť vstupné do niektorých oblastí, ako sú chatky alebo turistické atrakcie.

Otázka: Je v Lastiveru možné stretnúť miestnych obyvateľov?
Odpoveď: Áno, je možné stretnúť miestnych obyvateľov, ktorí sú obyvateľmi okolitých obcí a starajú sa o oblasť.

Otázka: Je v Lastiveru možné kempovať?
Odpoveď: Áno, v Lastivere je možné kempovať v určených oblastiach.

Otázka: Aký je časový rozvrh autobusov na cestu do Lastivere?
Odpoveď: Autobusy sa zvyčajne neustále pohybujú medzi Dilidžanom a Lastiverom, ale je najlepšie sa informovať o aktuálnom rozvrhu u miestnych prevádzkovateľov.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky