Hľadajte najekonomickejšie lety

Arménsko Jerevan (hlavné mesto)

Ubytovanie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Jerevan, hlavné mesto Arménska, je jedným z najkrajších miest v Kaukaze. Svojim návštevníkom ponúka množstvo pamiatok, veľké množstvo reštaurácií a kaviarní, ako aj útulné a luxusné hotely. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností ubytovania v Jerevane.

1. Grand Hotel Yerevan - Luxusné ubytovanie

Grand Hotel Yerevan je jedným z najluxusnejších hotelov v Arménsku. Tento historický hotel, ktorý bol postavený v roku 1926, sa nachádza v samotnom centre mesta a ponúka svojim hosťom komfortné a luxusné ubytovanie. Každá z 104 izieb hotela je útulne vybavená a má k dispozícii moderné zariadenia. Okrem toho hostia môžu využiť fitness centrum, spa a saunu.

2. Tufenkian Historic Yerevan Hotel - Pre milovníkov histórie

Tento elegantný hotel Tufenkian Historic Yerevan Hotel sa nachádza v histórickej časti mesta a ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľný pobyt s príchuťou histórie. Hotel sa skladá z niekoľkých budov, z ktorých každá je prispôsobená podľa štýlu a charakteru regiónu. Izby sú obohatené o prvky arménskej kultúry a designu a každá z nich je vybavená kvalitným zariadením. Hostia si môžu vychutnať aj chutné arménske jedlá v reštaurácii hotelu.

3. Hyatt Place Yerevan - Moderné ubytovanie

Hyatt Place Yerevan ponúka moderné a elegánne ubytovanie, ktoré sa nachádza v centrálnej časti mesta. Tento hotel má na výber 95 izieb, ktoré sú vybavené súčasným zariadením. Každá izba má elegantné nábytok a luxusné postele so závesmi v arménskom štýle. Tento hotel navyše ponúka hostiam aj kaviareň a bar, kde si môžu vychutnať nápoje a jedlá.

4. Republica Hotel Yerevan - Ubytovanie pre každého

Republica Hotel Yerevan ponúka svojim hosťom pohodlné, útulné a moderné ubytovanie a nachádza sa v samom srdci mesta. Hotel ponúka každú z amenít, ktoré by ste mohli požadovať, ako je napríklad kaviareň, bar a večerný klub. Izby sú vybavené súčasným zariadením a sú dostatočne priestranné, aby poskytovali dostatok miesta pre pohodlný pobyt.

5. Diamond House Hotel - Ubytovanie pre tight budget

Ak hľadáte ubytovanie pre tight budget, mali by ste sa pozrieť na Diamond House Hotel. Nachádza sa v samom centre mesta a ponúka lacné a jednoduché izby, ktoré vám poskytnú dostatočný komfort počas pobytu v Arménsku. Hotel ponúka aj kaviareň ako aj prístup k wifi pripojeniu.

V Jerevane nájdete ubytovanie pre každý rodinný rozpočet a každého cestovateľa. Od luxusných hotelov až po ubytovania pre tight budget, Jerevan vás určite neklame. Takže ak cestujete do Arménska, neváhajte a buďte si istý, že si nájdete to správne ubytovanie pre vaše potreby.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


1) Aký je časový rozdiel medzi Arménskom a mojou krajinou?
Odpoveď: Arménsko má časový rozdiel GMT+4.

2) Aké je hlavné letisko v Jerevane a ako sa tam dostať?
Odpoveď: Hlavné letisko v Jerevane je Letisko Zvartnots a dá sa tam dostať taxíkom alebo MHD.

3) Kde sa nachádza najznámejší pamätník v Jerevane?
Odpoveď: Najznámejší pamätník v Jerevane sa nachádza na kopci Keďron.

4) Aké sú najlepšie časti mesta na ubytovanie?
Odpoveď: Najlepšie časti mesta na ubytovanie sú v centre mesta a v okolí historických pamiatok.

5) Ako sa nazýva hlavné námestie v Jerevane?
Odpoveď: Hlavné námestie v Jerevane sa nazýva Republikové námestie.

6) Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Jerevane?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Jerevane sú v centre mesta a v obchodných centrách ako Dalma Mall a Yerevan Mall.

7) Kde sa nachádza matka Arménie so sochou kopca?
Odpoveď: Matka Arménie s sochou kopca sa nachádza v parku, ktorý sa volá park Vazgen Sargsyan.

8) Aké sú typické jedlá v Arménsku a kde ich môžem ochutnať?
Odpoveď: Typické jedlá v Arménsku zahŕňajú kebab, dolmades (naplnené listy hroznových viničov), lavash (tradičný chlieb) a pilaf (dusená ryža s mäsom a zeleninou). Môžete ich ochutnať v reštauráciách a trhoviskách v meste.

9) Aké sú najlepšie časti mesta na prechádzky?
Odpoveď: Najlepšie časti mesta na prechádzky sú v centre mesta a v historických častiach, ako je napríklad Staré mesto a okolie Matenadaranu.

10) Kedy sa konajú najväčšie festivale a podujatia v Jerevane?
Odpoveď: Najväčšie festivale a podujatia v Jerevane sa konajú počas leta, vrátane Yerevan Jazz Festivalu, Yerevan Wine Days a Erebuni Yerevan Festivalu.


Počasie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Arménsko, krajina na Južnom Kaukazu, má subtropické podnebie, ktoré sa postupne mení na kontinentálne. V hlavnom meste Jerevanu sa však zimy stávajú dosť chladné, zatiaľ čo letá sú horúce a suché.

Začiatkom zimy sa Jerevan krásne okúpil v snehu a teploty klesajú na -5°C až -15°C. V lete sa teploty vystupujú na 25°C až 35°C, čo z neho robí jedno z najhorúcejších miest v Arménsku. Najvyššie množstvo zrážok je zaznamenávané v júni a júli, kedy sa v krajine objavujú riedke prehánky.

Obdobie medzi májom a septembrom sa považuje za najlepší čas na návštevu Jerevanu. Teploty sú vtedy príjemné a oveľa lepšie pre turistov, ktorí plánujú turistiku alebo sa chcú len prejsť po meste. V zime by bolo najlepšie sa vybaviť teplou bundou a obuvou, aby ste si užili krásne výhľady na to, ako sa mesto premieňa na zimné kouzlo.

Celkovo je počasie v Jerevane mierne, takže nezáleží na tom, kedy plánujete návštevu mesta, v každom ročnom období tam budete mať čo robiť a vidieť. Jerevan je miestom s bohatou históriou a kultúrou, kde sa nachádzajú kultúrne atrakcie, ako sú napríklad Arménsky národný muzeum alebo Arménska operná a baletná scéna.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v arménskom Jerevane je veľmi dobre udržované a môžete si byť istí, že v každom ročnom období si užijete niečo jedinečné a krásne.


Dovolenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Arménsko je krajina s bohatou históriou, kultúrou a krásnou prírodou. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Arménsku, určite nevynechajte jeho hlavné mesto Jerevan.

Jerevan je jedno z najstarších kontinuálne obývaných miest na svete a leží na križovatke európskej a ázijskej kultúry. Jeho centrum tvorí obrovský námestie Republiky, kde sa nachádza aj symbol mesta - veľkolepá fontána Vodný tanec. Na námestí si môžete vychutnať atmosféru miestnych kaviarní a obchodov s tradičným arménskym tovarom.

V Jerevane sa nachádza mnoho historických pamiatok, vrátane katedrály Etchmiadzin, ktorá je zároveň najstaršou kresťanskou katedrálou na svete. Inými zaujímavými miestami sú napríklad modrý mešita, katedrála sv. Gregora a veľký akvadukt.

Ak sa chcete ponoriť do histórie a kultúry Arménska, mali by ste určite navštíviť Ajchpárk - pamätník genocídy, ktorý bol postavený na pamiatku 1,5 milióna Arménov, ktorí zahynuli počas genocídy v roku 1915. Okrem toho môžete navštíviť Ajntap - najstaršie tradičné armeňské mesto, ktoré je už od roku 1968 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V Arménsku a Jerevane nájdete aj mnoho moderných a zaujímavých miest, ako sú napríklad park Kaskád s múzeom současného umenia, ktoré je umiestnené v mohutnej budove s terasami a fontánami. Veľa zábavy si môžete nájsť aj v reštauráciách s tradičnou arménskou kuchyňou, ktorá si zachováva miestne, autentické chute.

Arménsko a jeho hlavné mesto Jerevan patria medzi najkrajšie destinácie na svete. Toľko histórie, kultúry a krásy si v priebehu jednej dovolenky nezažijete nikde inde. Ak sa ešte rozhodnete pre dovolenku v Jerevane, nie je sa čoho báť - vstup Arménska do EÚ výrazne zjednodušil možnosti cestovania v theňo krajine. Stačí si pozrieť dostupné lety, zarezervovať si ubytovanie a vybrať sa objavovať krásy Arménska.


Letenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Ak hľadáte zaujímavé miesto pre svoj ďalší výlet, Arménsko a jeho hlavné mesto Jerevan sú skvelou voľbou. A aby ste ušetrili čas a peniaze, odporúčame vám zohnať si letenku.

Letenky z rôznych miest sveta do Jerevanu sa dajú zohnať za relatívne nízku cenu, a to aj počas najfrekventovanejších mesiacov od mája do septembra.

Jerevan, ktorý je jedným z najstarších opevnených miest na svete, je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou. Je to miesto plné pamiatok, ktoré vás určite zaujme a zapamätáte si ho na celý život.

Jerevan je tiež ideálnym východiskovým bodom pre návštevu aj ďalších zaujímavých miest v Arménsku, ako sú napríklad kláštory Haghpat, Sanahin a Tatev alebo ďalšie mestá ako Goris a Dilidžan.

Po prílete na letisko v Jerevane sa môžete dostať do centra mesta rôznymi spôsobmi. Najjednoduchší spôsob je využiť miestny taxík, no môžete vyskúšať aj miestne autobusy alebo metro.

V centre mesta nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodov a trhov, kde si môžete kúpiť suveníry či miestne pochúťky. Ďalšou zaujímavosťou je aj socha Matky Arménska, ktorá sa nachádza na kopci a ponúka nádherný výhľad na celý mesto.

Jerevan a celé Arménsko vám ponúkajú nielen historické pamiatky a zážitky, ale aj krásnu prírodu a zaujímavú kuchyňu. Preto neváhajte a zohnajte si svoju letenku do Arménska ešte dnes. Budete mať možnosť mnoho skvelých zážitkov a spomienok, ktoré si zapamätáte navždy.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky