Hľadajte najekonomickejšie lety

Angola Kissama National Park

Ubytovanie Angola Kissama National Park


Angola Kissama National Park je jedným z najvýznamnejších parkov na africkom kontinente. Tento národný park sa nachádza v juhozápadnej časti Angoly a je vyznačovaný rozsiahlymi územiami obývanými zvieratami ako slony, levovia, krokodíly, nosorožce, bantengy, zebry, hyeny a mnoho ďalších.

Ubytovanie v Kissama National Park je skvelým zážitkom pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť niekoľko dní vo vnútri parku a preskúmať jeho divoké krajiny. Park ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré zahŕňajú kempy a stany vo vnútri parku, aj luxusnejšie reštauračné chaty.

Jedným z populárnych kempov v národnom parku je Camping Site Malembo. Kemp sa nachádza v malebnom lesnatom prostredí s nádherným výhľadom na rieku Kwanza. V týchto stanoch nájdete všetko potrebné pre príjemný pobyt, ako sú posteľné prádlo, prúdy a tiež kuchynské zariadenie vrátane grilov.

Ak hľadáte viac luxusu, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v reštauračnej chate. Najobľúbenejšou chatou je Kissama Lodge, ktorá sa nachádza na brehu rieky Kwanza. Táto reštauračná chata má k dispozícii kvalitné izby a priestrannú terasu s výhľadom na okolitú krajinu.

Ubytovanie v Kissama National Park Vám umožňuje preskúmať jednu z najdôležitejších oblastí Áfriky pre ochranu divočiny a zároveň si dopriať dobrodružné a nezabudnuteľné zážitky. Návštevníkom odporúčame, aby si pred cestou rezervovali ubytovanie vopred, aby sa vyhli sklamaniam.

Celkovo, ubytovanie v African Kissama National Park je určite jeden z najlepších spôsobov, ako stráviť dovolenku v Angole. Okrem nádherného prostredia a zaujímavých zvierat ponúka park rôzne možnosti na výlety, prechádzky a rybolov. Ak máte radi prírodu, určite by ste mali zvážiť návštevu tohto nádherného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Angola Kissama National Park


1. Aké zvieratá môžem vidieť v Kissama National Park?
V parku je možné vidieť slony, buvolov, zebry, antilopy, levice, leopardy, žirafy, krokodíly a mnoho iných.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepší čas na návštevu parku je od júla do októbra, keď je suché obdobie.

3. Potrebujem si zabezpečiť safari vopred?
Áno, je dôležité si zabezpečiť safari vopred, pretože sú len obmedzené miesta a je potrebné si zabezpečiť vstupenku.

4. Kde sa nachádza Kissama National Park?
Park sa nachádza v provincii Luanda v Angole.

5. Koľko trvá safari v parku?
Safari v parku trvá zvyčajne 2 až 3 hodiny.

6. Môžem kempovať v parku?
Áno, je možné sa rozhodnúť pre kempovanie v parku, ale je potrebné si zabezpečiť povolenie a všetky potrebné zdroje na kempovanie.

7. Je potrebné si zabezpečiť vlastné stravovanie?
Áno, je výhodné si zabezpečiť vlastné jedlo a pitie pre celý pobyt v parku.

8. Aké aktivity je možné v parku vykonávať?
Okrem safari je možné sa rozhodnúť pre turistiku, kempovanie, rybolov, vodné aktivity a pozorovanie vtákov.


Letenka Angola Kissama National Park


Kissama National Park sa nachádza v Angole na pobreží Atlantického oceánu. Vytvorený bol v roku 1938 a zahrnuje približne 9600 km². Je to jediný národný park v krajine a domov pre množstvo afrických druhov zvierat.

Ak plánujete cestu do Angoly, navštíviť Kissama National Park by malo byť na vašom zozname. Jednoduchý spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky z hlavného mesta Luanda. Existuje viacero nízkonákladových a klasických leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do tejto oblasti.

Po príchode do letiska v Luande je potrebné si zabezpečiť dopravu na cestu do národného parku Kissama. Tým najsprávnejším spôsobom je najať si súkromnú dopravu alebo zvoliť autobusovú dopravu. Trvanie cesty býva v závislosti od dopravy zhruba dve až tri hodiny.

Kissama je známa svojimi plážami, rybárskymi osadami a nádhernými scenériami. Zvieratá, ktoré sa tu dajú nájsť, sú napríklad antilopy, slony, leopardi, gepardi a mnohé iné. Existuje veľa miest, ktoré navštíviť a to nielen pre milovníkov prírody ale aj pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii Angoly a jej kultúre.

Park poskytuje aj ubytovanie v luxusných stanoch alebo v hoteloch v okolí národného parku. Návšteva Kissama National Park je ideálnym spôsobom ako stráviť čas v prírode, otvorenom priestranstve a s mnohými zaujímavosťami.

Okrem prekrásnych zvierat a pekných scenérií má Kissama aj obrovskú hodnotu pri zachovaní africkej fauna a flóry. Plánované opatrenia na vymýtenie nelegálneho lovu a ochrana zvierat vylepšili zdravie a populáciu mnohých zvierat, čo umožnilo realizáciu nových projektov.

Celkom jednoducho, letenka do Angoly môže byť zdrojom športovania a zábavy aj pre tých najzručnejších cestovateľov. Kissama National Park ponúka úžasnú kombináciu krásneho prostredia a možností na strávenie času v prírode. Takže, ak sa chystáte do Angoly, nezabudnite na tento národný park a jeho krásy!


Počasie Angola Kissama National Park


Angola Kissama National Park leží na juhu Angoly a je jedným z najväčších parkov na africkom kontinente. Tento národný park sa rozprestiera na ploche takmer 10 000 kilometrov štvorcových a ponúka návštevníkom možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Počasie v Angole Kissama National Park sa mení v závislosti od ročného obdobia. V období sucha, ktoré trvá od mája do októbra, je počasie veľmi horké a suché. Teploty môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia a veľa rastlín a zvierat sa musí prispôsobiť minimálnemu množstvu vody. V tomto období je veľa doporučení pre návštevníkov, aby si so sebou priniesli dostatok vody na pitie a chránili sa pred slnkom.

Avšak počas obdobia dažďov, ktoré trvá od novembra do apríla, sa situácia dramaticky mení. V tomto období dôjde k mnohým záplavám, pôda sa zvlhne a národný park sa premení na zelené a plné života miesto. Rieky a prístavy sa zväčšia s vysokými prúdmi a to prináša možnosť vidieť rôzne vodné zvieratá. Taktiež sa objaví obrovské množstvo vtáctva, ktoré prilákajú návštevníkov zo všetkých častí sveta.

Angola Kissama National Park je určite miesto, ktoré by mal navštíviť každý milovník divokej prírody. Pozorovanie zvierat je možné nielen od jazdy v aute, ale aj cez prechádzky a rôzne iné aktivity, ktoré sú ponúkané v parku. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Angola Kissama National Park, nikdy vám nedostane možnosť užiť si unikátnu prírodnú krásu tohto miesta.


Dovolenka Angola Kissama National Park


Angola je krajina, ktorá čaká na objavenie a ponúka návštevníkom mnoho úžasných miest. Kissama National Park je jedným z tých miest, ktoré nechcete premeškať počas svojej dovolenky.

Kissama National Park sa nachádza len pár kilometrov juhozápadne od angolskej hlavného mesta Luanda a rozprestiera sa na ploche 9 600 kilometrov štvorcových. Park je domovom pre mnoho druhov divokých zvierat, vrátane levov, gepardov, antilop, slonov a mnohých ďalších.

Tento park bol v minulosti značne poškodený vojnou, ale v poslednej dobe prešiel rozsiahlou obnovou. Po mnohých rokoch vynaložených na obnovu sa teraz Kissama National Park môže pýšiť svojimi krásnymi krajinami a bohatým ekosystémom.

Samotný park ponúka mnoho aktivít, ktoré vám umožnia úplne si užiť pobyt v tomto krásnom mieste. Medzi najpopulárnejšie aktivity, ktoré sa tu organizujú, patria prechádzky a safari. Vďaka skúseným sprievodcom sa budete môcť po parku presúvať bez obáv a vypočujete si množstvo informácií o zvieratách, rastlinách a histórii parku.

Okrem toho môžete tráviť čas pozorovaním vtákov a iných zvierat z dobre vybudovaných vyhliadok a terás. Počas chladnejších mesiacov sa tu organizujú aj nočné safari alebo prehliadky parku v otvorenom vozidle, ktoré sú zážitkom na celý život.

Park sa ponúka ako úžasné miesto na strávenie dovolenky a pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o ochranu prírody, je park ideálnym miestom na lenivé dni, kedy môžete stráviť čas poznávaním fauny a flóry parku alebo opalovať sa na vyhradených miestach.

Vstupenky do parku sú k dispozícii a môžete ich získať priamo v parku alebo získať predbežné rezervácie prostredníctvom rôznych internetových portálov.

Ak chcete stráviť svoju dovolenku v Angole a chcete objaviť krásy tejto krajiny, mali by ste zahrnúť Kissama National Park do svojho plánu. V parku nájdete neopakovateľné zážitky a výhľady, ktoré si zapamätáte na celý život.


Garancia najnižšej ceny

Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

Desiatky tisíc spokojných klientov

Najvýhodnejšie letenky do všetkých krajín sveta

Najlacnejšie letenky do všetkých kútov sveta na jednej platforme.

Nájsť letenky